„Baltijos Baleto Teatro“ patirtis. Tai inovatyvi ir ambicinga, šiuolaikinio baleto trupė BALTIJOS BALETO TEATRAS (BBT) buvo įkurta režisierės, choreografės, lektorės Marijos Simonos Šimulynaitės 2009 m. Vilniuje. Lietuvos šokio pasaulyje trupė išsiskiria savo novatoriškumu, šiuolaikinėmis technologijomis naudojamomis įvairiose projektuose, nestandartiniais šiuolaikinio baleto sprendimais pasireiškiančiais įvairių pasirodymų metu. Trupės bazėje yra iki 25 profesionalių šokėjų dalyvaujančių teatro veikloje. Per teatro gyvavimo metus buvo sukurta 20 profesionalių spektaklių, kuriuose aktyviai dalyvauja teatro nariai. BALTIJOS BALETO TEATRAS yra pirmas ir vienintelis Vilniuje, bei visoje Lietuvoje, profesionalus šiuolaikinis baleto teatras, prisidedantis savo veikla prie Lietuvos kultūros puoselėjimo, bei populiarinimo. Trupė savo veikloje suderina nestandartinius baletui muzikos, scenografijos bei apšvietimo sprendimus. Kuria dramos ir šokio projektus, tiek suaugusiems tiek vaikams. Bendradarbiauja su Lietuvos dramos ir muzikiniais teatrais. Spektaklių kūrimo metu teatras pritraukia dalyvius bei atstovus iš skirtingų Lietuvos miestų ir iš įvairių Europos teatrų (Estija, Latvija, Prancūzija, Italija, St.Peterburgas). Teatro spektakliai pritraukia tiek šokio profesionalus, tiek tradicinio teatro, bei modernaus šokio mėgėjus, tiek baletu ar šokiu iki šiol nesižavėjusią publiką. Pagal amžiaus cenzą auditorija taip pat labai plati – nuo vaikų, studentų iki vyresnio amžiaus šokio, muzikos ir grožio mylėtojų. Gyvavimo laikotarpiu teatro trupė aktyviai partneriauja su visomis Baltijos regiono šalimis.

Prisidedama prie Lietuvos vardo populiarinimo. Bendradarbiaujant su Estijos „Vanemuine“ teatru, Sadamateater, bei Latvijos kultūrinėmis organizacijomis, dalyvaujama kasmetiniuose Gala koncertuose, festivaliuose, vykdomos šokėjų mainų programos, seminarų vedimai, bendros projektų sklaidos, edukacinės veiklos, bei kiti bendradarbiavimo moduliai. BALTIJOS BALETO TEATRAS yra užmezgęs ryšius dėl partneriavimo galimybių su „Sydney Dance Company“ choreografu Rafael Bonachel‘a, taip pat edukacinėmis įstaigomis „Moate Business College, Art department“ (Airija), „Guildhall School of Music and Drama“ (Didžioji Britanija). 2010 m. partneriaujant su “Operomanija” (Vilnius) ir “Peabody Conservatory of Music” (JAV) kompozitoriumi Charles Halka, buvo sukurta šiuolaikinė opera “Julius”. Projektas agitavo Lietuvos istorinę temą – išeiviją, dipukus.(pirmą kartą sukurta šiuolaikinė opera pabrėžianti tuometines aktualias kultūrines bei socialines problemas) Sukurtas šiuolaikinio baleto spektaklis „Kitas pasaulis“ pagal „Depeche Mode“ įgalino sintezę tarp modernios revoliucinės jaunosios kartos muzikos bei ideologinės kultūros ir klasikinės meno išraiškos taip pritraukdamas plataus spektro visuomenės veikėjus siekiant edukuoti bei skatinti tarpusavio toleranciją, bei supratimą. Spektaklis sulaukęs didelės sėkmės ne tik Lietuvoje bet ir Baltijos šalyse buvo pozityviai kritiškai įvertintas skaitmeninių kūrybinių industrijų ir „Pixel Awards“ apdovanojimu. Teatro sukurtas spektaklis „Kitas Pasaulis“ apjungiantis įvairias meno rūšis bei technologijas, dėl savo inovatoriškumo , bei aukšto lygio profesionalumo konkurso būdu buvo atrinktas akcentu Europos sąjungos pirmininkavimo uždarymo renginyje.

Taip teatras prisidėjo prie Vilniaus kultūrinio įvaizdžio kūrimo bei pristatymo Europos Sąjungos bendrijai, bei pasauliui. Bendradarbiaujant su JAV Lietuvių bendruomene Čikagoje, Vlado Jakubėno draugija ir Lietuvos Nacionaline filharmonija, BALTIJOS BALETO TEATRAS 2014 metais realizavo Nacionalinį baletą “Vaivos Juosta”. Projektas agitavo Lietuvybę bei patriotinę jungtį tarp Lietuvos ir išeivijos, vienijant jaunąsias ir senąsias emigrantų kartas, taip prisidedant prie kultūros istorijos švietimo Vilniuje, bei visoje šalyje. Baltijos baleto teatro atstovai dalyvavo tarptautinėje TEDx konferencijoje, 2012 metais, pristatant Baltijos baleto teatrą, bei ištraukas iš spektaklio “Saulės smūgis” Pagal The Beatles muziką, pranešime „Skubantis teatras“, choreografė ir režisierė M.S.Šimulynaitė pristatė skirtingų medijų vienijimo pavyzdžius bei svarbą vystant modernią trupę. Šio renginio dėka Vilniuje esantis teatras garsino ne tik savo pasirinktą kūrybinė metodiką, bet ir visą miestą, kaip kultūros bei meno sostinę. Savo gyvavimo laikotarpiu teatras vykdė mobilaus teatro veiklą, pritraukiant žiūrovus iš skirtingų socialinių grupių. Siekdami plėsti savo lankytojų segmentą nuo 2019 m. Sausio mėnesio. Teatras įsikūrė pastoviose miesto erdvėje esančiose patalpose, skirtose edukacijai ir kultūrai.

BALTIJOS BALETO TEATRO studijoje vykdoma reguliari edukacinė, bei kultūrinė veikla, įtraukianti tiek vaikus, jaunimą, tiek suaugusių kartą. BBT studijoje rodomi kameriniai spektakliai, sietini su edukacija. Po projektų vykdomos viešos diskusijos, kurių metu žmonės komunikuoja, taip pat pristatomos BALTIJOS BALETO TEATRAO naujos veiklos, vedami seminarai, dalinamasi skirtingomis patirtimis. Pirmą kartą Vilniuje yra sukurtas kamerinis baleto spektaklis vaikams, kurio metu vaikai nuo 5 m amžiaus gali vienintelėje vietoje tiek Vilniuje tiek Lietuvoje pamatyti baletą iš arti, neribojamo didelių distancijų ar atstumų ribojamų rampų.