Svarbiausi „Saulės smūgio“ atsiradimo „kaltininkai“ – karališka anglų ketveriukė, menanti laikus, kai būti hipiu reiškė būti laisvu ir savotiškai privilegijuotu. Tai ‐ „The Beatles“ fenomenas ir jų optimizmą bei harmoniją spinduliuojanti muzika. 1968‐aisiais dienos šviesą išvydo daugeliui puikiai žinomas animacinis filmas „Yellow Submarine“, vaizdžiai pasakojantis apie dviejų pasaulio ‐ gėrio ir blogio ‐ kovą. Muzika šiame animaciniame filme tampa pagrindiniu ginklu, padedančiu nugalėti piktąsias jėgas: kai garsiuosius muzi¬kantus, plaukiančius iš Liverpulio į Peperlandą, užpuola mėlynieji gyviai, išgelbėti juos gali tik jų pačių sukurti muzi¬kiniai kūriniai. Būtent „The Beatles“ vyrukų siurrealistinė kelionė povandeniniu laivu tapo vienu pagrindinių naujojo „Baltijos baleto grupės“ spektaklio motyvų, papildytu Ivano Bunino apsakymo „Saulės smūgis“ elementais.

Ivanas Buninas savo apsakyme „Saulės smūgis“ pasakoja apie jauną karininką, kuris, išgyvenęs svaigią meilės naktį, paveiktas saulės kaitros susipainioja tarp savo jausmų ir keistų vaizduotėje kylančių reginių, patiria saulės smūgį.

Spektaklyje ši siužeto linija pratęsiama ‐ sergantis karininkas įkrenta į vandenį ir ima skęsti. Tuo metu jį išgelbsti „Yellow Submarine“ įgula. Vyras, kartu su povandeninio laivo kapitonu, plaukia lakiausią fantaziją pranokstančiu vandens keliu, regėdami keisčiausią ir neįtikėčiausią pro šalį praplaukiančią gyvybę. Vėliau išgelbėtą jaunuolį kapitonas grąžina į krantą. Šis pasveiksta, tačiau saulės smūgio padariniai virsta troškulinga vienatve, apsupta keistų nesuvokiamų žmogiškų būtybių, besibūriuojančių saulės įkaitintoje pakrantėje.

Spektaklio scenografiją puikiai apibūdina sąvokos „saldainių parduotuvė“ ir „atrakcionų parkas“. Kostiumų idėja įkvėpta filmo „Vandenyno gelmės“ iš dokumentinių filmų ciklo „Planeta žemė“. Įvairiausi povandeniniai gyviai atgims medžiagų klostėse ir spalvų paletėse.

Svarbiausi „Saulės smūgio“ atsiradimo „kaltininkai“ – „The Beatles“ muzika, šokis ir judesys, spalvos ir formos, intriguojantys triukai – toks šio nuotaikingo antidepresanto receptas. „Saulės smūgis“ nespręs komplikuotų problemų, negvildens filosofinių intrigų, nepranašaus pesimistinės ateities. Žiūrovai išvys vaizdingą, energingą ir efektingą siautulį, sustiprintą ne tik kultinės grupės dainomis, bet ir profesionalia choreografija bei profesionalių šokėjų atlikimu. Šis kūrinys – saldus desertas akims, paliksiantis neeilinių vaizdinių purslą atmintyje.

REŽISIERĖ/CHOREOGRAFĖ: Marija Simona Šimulynaitė
SCENOGRAFĖ, KOSTIUMŲ DIZAINERĖ: Agnė Jagelavičiūtė
KOMPOZITORĖ: Rita Mačiliūnaitė
REŽISIERĖS – CHOREOGRAFĖS ASISTENTĖS: Laura Radzevičiūtė, Hilda Palkovskytė
MUZIKOS AUTORIAI:  „The Beatles“
ŠOKEJAI: Simona Paciukonytė, Agnė Steponkevičiūtė,  Vaida Šniurevičiūtė, Viktorija Naumova, Julija Turkina, Hilda Palkovskytė, Vladimirs Latišonoks, Karolis Butavičius, Ignas Armalis, Kipras Chlebinskas, Naglis Bierancas, Auksė Mikalajūnaitė, Eglė Mečėjutė, Grytė Dirmaitė, Kristina Galalytė